UPA1V152MHD6TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPA1V152MHD6TN
JLCPCB Part #
C1588215
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1500uF 16mm 2.33A@100kHz 20mm 35V 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS