UPA1V102MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPA1V102MHD
JLCPCB Part #
C1589632
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1.418A@120Hz 1000uF 12.5mm 20mm 29mΩ 35V 5000hrs@105℃ 5mm ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS