UPA1A102MPD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPA1A102MPD1TD
JLCPCB Part #
C1584602
Package
Plugin,D8xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 10V 20mm 3.5mm 3000hrs@105℃ 44mΩ 8mm 915mA@120Hz ±20% Plugin,D8xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS