UMW0G471MDD1TP
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UMW0G471MDD1TP
JLCPCB Part #
C1588715
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 2.5mm 277.5mA@10kHz 470uF 4V 8mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS