UMR1E470MDD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UMR1E470MDD
JLCPCB Part #
C1583284
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 2.5mm 2000hrs@85℃ 25V 47uF 70mA@120Hz 8mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS