UMF1A470MDD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UMF1A470MDD
JLCPCB Part #
C1583621
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 115mA@100kHz 2.5mm 47uF 6.3mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS