UMA1C330MDD1TE
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UMA1C330MDD1TE
JLCPCB Part #
C1664927
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 16V 2.5mm 2000hrs@85℃ 33uF 6.3mm 73.5mA@10kHz ±20% 插件 Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS