ULV2C330MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
ULV2C330MNL1GS
JLCPCB Part #
C2164681
Package
SMD,D10xL14.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10mm 14.5mm 160V 33uF 70mA@120Hz ±20% SMD,D10xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS