ULT2E8R2MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
ULT2E8R2MNL1GS
JLCPCB Part #
C1972419
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 2000hrs@125℃ 250V 30mA@120Hz 8.2uF ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS