ULR2H2R7MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
ULR2H2R7MNL1GS
JLCPCB Part #
C3829335
Package
SMD,D8xL11mm
Description
-40℃~+105℃ 11mm 2.7uF 20mA@120Hz 3000hrs@105℃ 500V 8mm ±20% SMD,D8xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS