ULH2E120MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
ULH2E120MNL1GS
JLCPCB Part #
C7089806
Package
SMD,D10xL11mm
Description
-40℃~+125℃ 10mm 11mm 12uF 250V 4000hrs@125℃ 45mA@120Hz ±20% SMD,D10xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS