ULH2C120MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
ULH2C120MNL1GS
JLCPCB Part #
C2163693
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 12uF 160V 4000hrs@125℃ 45mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS