UKZ1H102MHM
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKZ1H102MHM
JLCPCB Part #
C5111394
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 1000uF 18mm 40mm 50V 7.5mm ±20% Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS