UKW2A471MHD1TN
MFR.Part #
UKW2A471MHD1TN
JLCPCB Part #
C1589727
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1.5A@10kHz 100V 16mm 2000hrs@85℃ 470uF 7.5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS