UKW1C103MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKW1C103MHD
JLCPCB Part #
C5111359
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10000uF 16V 18mm 2.64A@120Hz 2000hrs@85℃ 35.5mm 7.5mm ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS