UKW1A472MHD1TO
MFR.Part #
UKW1A472MHD1TO
JLCPCB Part #
C1590279
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 10V 12.5mm 2.07A@10kHz 2000hrs@85℃ 4700uF 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS