UKT1V220MDD1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKT1V220MDD1TA
JLCPCB Part #
C1592103
Package
Plugin,D5xL12.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 12.5mm 22uF 35V 5mm 5mm 61mA@120Hz ±20% Plugin,D5xL12.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS