UKT1H102MHD
MFR.Part #
UKT1H102MHD
JLCPCB Part #
C1586227
Package
Plugin,D12.5xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.04A@120Hz 1000hrs@105℃ 1000uF 12.5mm 31.5mm 50V 5mm ±20% Plugin,D12.5xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS