UKT1H100MDD1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKT1H100MDD1TA
JLCPCB Part #
C1592133
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 50V 5mm 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS