UKT1E153MRD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKT1E153MRD
JLCPCB Part #
C1583404
Package
Plugin,D22xL50mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10mm 15000uF 2.75A@120Hz 22mm 25V 50mm ±20% Plugin,D22xL50mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS