UKL2A470MPD1TD
MFR.Part #
UKL2A470MPD1TD
JLCPCB Part #
C1588826
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-40℃~+85℃ 100V 10mm 2000hrs@85℃ 20mm 220mA@120Hz 47uF 5mm ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS