UKL1J100MED1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKL1J100MED1TA
JLCPCB Part #
C1592803
Package
Plugin,D6.3xL11mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 11mm 2.5mm 2000hrs@85℃ 6.3mm 63V 75mA@120Hz ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS