UKL1H150MEDANATA
MFR.Part #
UKL1H150MEDANATA
JLCPCB Part #
C1592836
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 15uF 2.5mm 50V 6.3mm 95mA@120Hz ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS