UKL1C332MHD
MFR.Part #
UKL1C332MHD
JLCPCB Part #
C5111176
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.55A@120Hz 16V 16mm 2000hrs@85℃ 3300uF 35.5mm 7.5mm ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS