UKL1C331MPDANATD
MFR.Part #
UKL1C331MPDANATD
JLCPCB Part #
C1595782
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10mm 16V 330uF 420mA@120Hz 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS