UKL1C150MDDANATA
MFR.Part #
UKL1C150MDDANATA
JLCPCB Part #
C1591150
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 15uF 16V 5mm 5mm 70mA@120Hz ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS