UKL1C150KDDANATD
MFR.Part #
UKL1C150KDDANATD
JLCPCB Part #
C1592354
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 15uF 16V 2.5mm 5mm 70mA@120Hz ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS