UKL1A222MHD1TN
MFR.Part #
UKL1A222MHD1TN
JLCPCB Part #
C1588898
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-40℃~+85℃ 1.2A@120Hz 10V 16mm 2000hrs@85℃ 2200uF 25mm 7.5mm ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS