UKL0J332KHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKL0J332KHD
JLCPCB Part #
C1588097
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1.27A@120Hz 16mm 2000hrs@85℃ 3300uF 6.3V 7.5mm ±10% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS