UKA1H101MPD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKA1H101MPD
JLCPCB Part #
C1669306
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 11.5mm 2000hrs@105℃ 285mA@10kHz 3.5mm 50V 8mm ±20% 插件,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS