UKA1C472MHD
MFR.Part #
UKA1C472MHD
JLCPCB Part #
C1586277
Package
Plugin,D12.5xL35.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.48A@120Hz 12.5mm 16V 2000hrs@105℃ 35.5mm 4700uF 5mm ±20% Plugin,D12.5xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS