UKA1C471MPD1TD
MFR.Part #
UKA1C471MPD1TD
JLCPCB Part #
C1588814
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 3.5mm 315mA@120Hz 470uF 8mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS