UKA1C332MHD
MFR.Part #
UKA1C332MHD
JLCPCB Part #
C1590380
Package
Plugin,D12.5xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.27A@120Hz 12.5mm 16V 2000hrs@105℃ 31.5mm 3300uF 5mm ±20% Plugin,D12.5xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS