UKA1C102MPD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKA1C102MPD
JLCPCB Part #
C1584959
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 10mm 16V 16mm 2000hrs@105℃ 5mm 644mA@10kHz ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS