UKA1A153MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKA1A153MHD
JLCPCB Part #
C1590607
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 15000uF 18mm 2.4A@120Hz 2000hrs@105℃ 40mm 7.5mm ±20% 插件,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS