UHV1C472MHD1TN
MFR.Part #
UHV1C472MHD1TN
JLCPCB Part #
C5111083
Package
Plugin,D16xL27mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 16mm 27mm 3.392A@120Hz 4700uF 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS