UHV1C332MHD6
MFR.Part #
UHV1C332MHD6
JLCPCB Part #
C1599683
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 16mm 20mm 3.575A@100kHz 3300uF 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS