UHV1C331MPD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UHV1C331MPD1TD
JLCPCB Part #
C2165313
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 16V 3.5mm 330uF 415mA@120Hz 59mΩ 6000hrs@105℃ 8mm ±20% 插件 Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS