UHV1C272MHD
MFR.Part #
UHV1C272MHD
JLCPCB Part #
C1597820
Package
Plugin,D12.5xL25mm
Description
-40℃~+105℃ 12.5mm 14mΩ 16V 2.393A@120Hz 25mm 2700uF 5mm 6000hrs@105℃ ±20% 插件,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS