UHV1A472MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UHV1A472MHD
JLCPCB Part #
C1599883
Package
Plugin,D12.5xL31.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10V 12.5mm 12mΩ 3.795A@100kHz 31.5mm 4700uF 5mm 6000hrs@105℃ ±20% 插件,D12.5xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS