UHE2A181MHD6TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UHE2A181MHD6TN
JLCPCB Part #
C5111051
Package
Plugin,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 100V 16.5mm 180uF 18mm 7.5mm 721mA@120Hz ±20% Plugin,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS