UHE0J152MPD1TD
MFR.Part #
UHE0J152MPD1TD
JLCPCB Part #
C1581073
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 1.12A@120Hz 10mm 1500uF 46mΩ 5mm 6.3V 6000hrs@105℃ ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS