UHE0J151MDD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UHE0J151MDD1TD
JLCPCB Part #
C1591616
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 150uF 2.5mm 210mA@100kHz 4000hrs@105℃ 5mm 6.3V ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS