UHD1V182MHD
MFR.Part #
UHD1V182MHD
JLCPCB Part #
C1589782
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-40℃~+105℃ 16mm 16mΩ 1800uF 2.768A@120Hz 25mm 35V 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS