UFW2A101MPD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UFW2A101MPD1TD
JLCPCB Part #
C1585079
Package
Plugin,D10xL22mm
Description
-40℃~+85℃ 100V 100uF 10mm 2000hrs@85℃ 22mm 350mA@120Hz 5mm ±20% Plugin,D10xL22mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS