UFW1J102MHD1TN
MFR.Part #
UFW1J102MHD1TN
JLCPCB Part #
C1589895
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1.495A@10kHz 1000uF 16mm 2000hrs@85℃ 63V 7.5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS