UFG1H471MHM1TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UFG1H471MHM1TN
JLCPCB Part #
C2166137
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 16mm 470uF 50V 650mA@120Hz 7.5mm ±20% 插件 Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS