UFG1H470MPM1TD
MFR.Part #
UFG1H470MPM1TD
JLCPCB Part #
C1584309
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 222mA@10kHz 3.5mm 47uF 50V 8mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS