UFG1A101MEM
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UFG1A101MEM
JLCPCB Part #
C1585131
Package
Plugin,D6.3xL11mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 100uF 10V 11mm 2.5mm 6.3mm 99mA@120Hz ±20% 插件,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS