UFG0J102MPM
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UFG0J102MPM
JLCPCB Part #
C1584754
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 1000uF 10mm 20mm 485mA@120Hz 5mm 6.3V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS